«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

باحضور شعرای بیش از 12 کشور؛ نخستین شب شعر بین المللی در حرم رضوی برگزار می‌شود

align=bottom

مدیر امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی از برگزاری نخستین شب شعر بین المللی به مناسبت فرا رسیدن ایام پایانی ماه صفر خبر داد. سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در ایام پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا (ع)، اظهار کرد: مدیریت امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی برای زائران در بخش مدیریت مراسمات و همایش‌ها انجام داده است...
مدیر امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی تصریح کرد: مراسم سخنرانی، مدیحه‌سرایی و عزاداری همه روزه قبل و بعد از نماز ظهر و عصر و نماز مغرب و عشاء به زبان‌های اردو، عربی و آذری برای زائران برگزار می‌شود.
 
صحن غدیر محل برگزاری عزاداری ملیت‌های مختلف 
 
وی بیان کرد: خیمه‌گاهی به نام «خیمه امت» در صحن غدیر برای برگزاری عزاداری‌ ملیت‌های مختلف ایجاد کردیم تا آن‌ها بتوانند مراسماتشان را با رسومات خود انجام دهند.
 
هاشمی‌نژاد خاطرنشان کرد: از آیت‌الله اراکی، رییس کل مجمع جهانی تقریب مذاهب دعوت کردیم تا در مورد موضوعاتی نظیر شهادت امام رضا (ع) و رحلت پیامبر اکرم (ص) برای زائران غیر ایرانی سخنرانی کنند.
 
مدیر امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی به همزمانی هفته وقف و نذر با ایام پایانی ماه صفر اشاره کرد و بیان داشت: همایشی با عنوان «میراث جاویدان» که پیرامون فرهنگ نذر و وقف است توسط آیت‌الله اراکی در سالن همایش‌های باب الجواد آستان قدس برگزار می‌شود.
 
نخستین شب شعر بین المللی برگزار می‌شود
 
وی از برگزاری نخستین شب شعر بین المللی در حرم رضوی خبر داد و عنوان کرد: این شب شعر با حضور شعرای بیش از 12 کشور جهان در 23 آبان‌ماه ساعت 15 تا 17 در سالن همایش‌های باب‌الجواد برگزار خواهد شد.
 
هاشمی نژاد بیان کرد: همایشی ویژه بانوان در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی با حضور لاله افتخاری مسئول بانوان ستاد اربعین و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نظر گرفته شده است.
 
اجتماع عظیم اردوزبانان در راه است
 
مدیر امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی اضافه کرد: همچنین اجتماع عظیم اردوزبانان در 30 آبان‌ماه در صحن غدیر حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
 
وی در پایان از توزیع بیش از 40 هزار بسته فرهنگی به زبان‌های اردو، عربی و آذری خبر داد و یادآور شد: کتاب‌هایی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع) به چهار زبان انگلیسی، عربی، اردو و آذری میان زائران توزیع و پس از آن مسابقه‌ای در همین رابطه برگزار خواهد شد.
 
گزارش از: خبرگزاری رضوی به نقل از صبح توس