«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

نمایش تمبر‌ها و پاکت‌های پستی بیش از 20 کشور جهان در موزه آستان قدس رضوی

align=bottom

تمبرها و پاکت‌های پستی بیش از 20 کشور جهان در گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه مرکزی آستان قدس رضوی به نمایش درآمد. به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ محمدحسین یزدی‌نژاد مسئول گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی گفت: منتخبی از تمبرها و پاکت‌های پستی ملل مختلف جهان که به مناسبت روز جهانی پست منتشر شده است از 17 تا 23 مهر در این گنجینه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد....
وی افزود: تمبرهای کشورهایی مانند اسپانیا، آمریکا، الجزایر، جمهوری خلق چین، ژاپن، پرتقال، مراکش، هندوراس، پرو، افغانستان، سوریه و ایران که دارای عناوین و تصویرهای مرتبط با تاریخچه پست در جهان است، در این نمایشگاه به چشم می‌خورد.

مسئول گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی گفت: تصویرهایی مانند آرم اتحادیه جهانی پست، نامه‌رسان دوره هخامنشیان، شیپور پست‌چی، نمایشگاه مجموعه‌داران کشور «سان مارینو»، کبوتر نامه‌رسان و موزه ملی پست در اسپانیا، بر روی این تمبرها قابل مشاهده است.

یزدی‌نژاد گفت: تمبر صندوق حمایت از کارفرمایان اداره پست، تمبر اتحادیه پست در آفریقا، روز پست و نمایشگاه بین‌المللی تمبر در مصر، هفته گردآوری تمبر در ژاپن، نامه‌رسانی در کشور بوتان در کوه‌های هیمالیا، روند نامه‌رسانی در آمریکا، نامه‌نگاری در آمریکا در قرن نوزدهم میلادی و نامه‌رسانی با چهارپایان در کشورهای هندوراس از جمله موضوعات و عناوین این تمبرها به‌شمار می‌رود.
وی افزود: از دیگر تمبرهای نمایشگاه ویژه روز جهانی پست می‌توان به موردی اشاره کرد که تصویر تمبر چاپ شده در دوره قاجار بر روی تمبر دوره پهلوی به چاپ رسیده است.

گنجینه تمبر، اسكناس و سكه آستان قدس رضوی، همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهای تعطیل از ساعت 8 تا 12، در موزه مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر بارگاه مطهر امام رضا، پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.