«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

قائم‌مقام تولیت آستان قدس در دیدار با وزیر خارجه پاکستان: آستان قدس در مرز میرجاوه "زائرسرا و مجتمع رفاهی" برای زائران پاکستانی احداث می‌کند + گزارش تصویری

align=bottom

سید مرتضی بختیاری در دیدار با وزیر خارجه پاکستان گفت: با دستور تولیت آستان قدس رضوی ساخت زائرسرا و مجتمع رفاهی و خدماتی در مرز میرجاوه را با جدیت دنبال می‌کنیم. در دیدار با خواجه آصف وزیر امور خارجه و ناصر جنجوعه رئیس شورای عالی امنیت ملی پاکستان که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن محکوم‌کردن جنایات ارتش میانمار و اقدامات گروه‌های تکفیری و تروریستی در خاورمیانه بر ضرورت هم افزایی و همکاری در مبارزه با اینگونه اقدامات غیرانسانی تاکید کرد...

وی اظهار داشت: سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری در رابطه با کشتارهایی که در یمن، سوریه‌، بحرین و میانمار انجام می‌شود، موضع‌گیری نمی‌کنند و سکوت اختیار کرده‌اند.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی گسترده بین ایران و پاکستان بیان کرد: تعداد کثیری از زائران غیرایرانی بارگاه منور رضوی امام رضا(ع) را زائران پاکستانی تشکیل می‌دهند که علیرغم تهدیدهای گروه‌های سلفی و تکفیری منطقه، رنج سفر را به جان می‌خرند و عاشقانه به پابوس امام هشتم(ع) مشرف می‌شوند.

وی تصریح کرد: آستان قدس ‌ارائه خدمات شایسته و کیفی به این زائران را از وظایف اصلی خود می‌داند و علاوه بر اجرای مراسم‌های مذهبی و فرهنگی به زبان اردو و انگلیسی در رواق‌های مبارکه کوثر، غدیر، دارالرحمه و دارالمرحمه که به زائران پاکستانی اختصاص یافته‌، با دستور تولیت آستان قدس رضوی ساخت زائرسرا و مجتمع رفاهی و خدماتی در مرز میرجاوه را با جدیت دنبال می‌کند.

بختیاری افزود: تامین امنیت جانی و ارائه خدمات کیفی به زائران پاکستانی از موضوعات مهمی است که امیدواریم با تعامل و ارتباط سازنده و اثربخش بین مسئولان ایران و پاکستان افزایش یابد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)هدف از سفر خود را اعلام مواضع صریح اسلام‌آباد در مقابله و مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی دانست و افزود: حل مشکلات زائران و تامین امنیت و رفاه برای آنان از خواسته‌های دولت پاکستان است و در این زمینه آماده هرگونه همکاری هستیم.
گزارش از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز