«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

راه اندازی سالن جدید صدور روادید در ترمینال پروازهای ورودی خارجی فرودگاه مشهد

align=bottom

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از بهره برداری از سالن جدید صدور روادید در ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد خبر داد. محمد باقر قاسم زاده در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ افزود: با هدف رفاه حال مسافران و زائران، سالن جدید صدور روادید در ترمینال سه (ترمینال ورودی پرواز‌های خارجی) با مساحتی بالغ بر ۴۰۰ متر مربع مورد بهره برداری قرار گرفت....

وی گفت: براساس آخرین آمار اعلام شده توسط نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور متوسط صدور ویزا در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد ۴۰۰ ویزا در روز است، که در ایام پیک و اوج پروازها، در یک روز پرترافیک فرودگاه مشهد حدود ۷۵۰ روادید فرودگاهی برای اتباع خارجی صادر می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی تصریح کرد: این مهم ما را بر این داشت تا در جهت ارتقای کیفیت خدمات فرودگاهی و رفاه حال مسافران گرامی، سالن مذکور را به بهره برداری برسانیم.

گفتنی است: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد بعنوان دومین فرودگاه پرترافیک کشور، سالانه محل انجام بالغ بر ۷۵ هزار عملیات پروازی، و اعزام و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون مسافر است.