«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

معاون استاندار خراسان رضوی : سال گذشته ۱۲۹ شخصیت داخلی و ۶۹ مهمان خارجی دارای حفاظت به مشهد آمده اند

align=bottom

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به متناسب نبودن ساختار اداری، تقسیماتی و انسانی مشهد، ساختار اداری مشهد را پیچیده و مبهم دانست. سیدجواد حسینی در پنجمین جلسه شورای اداری مشهد که در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه ساختار اداری، انسانی و تقسیماتی مشهد متناسب با این شهر نیست، گفت: با اینکه ما ۸ درصد جمعیتی کشور هستیم اما هیچ‌گاه مرز اعتبارات از ۶ درصد بیشتر نرفته است....
وی افزود: ساختار اداری شهرستان مشهد حتی از بعضی از شهرستان‌ها ضعیف‌تر است چرا که ساختار آن مبهم و پیچیده است.
معاون استاندار با اشاره به مفهوم استان‌شهر در جهان گفت: مدیریت‌های استان شهری مدیریت‌ قوی تری می‌طلبد که بدون شک مشهد باید یک مدیریت استان‌شهری داشته باشد چرا که با وجود موقعیت بین المللی اش نتوانسته‌ابم متناسب با آن ساختار اداری و تقسیماتی ایجاد کنیم.
حسینی با اشاره به مشکلات مشهد گفت: بسیاری از بافت‌های شهری به دلیل عدم مداخلات موثر تبدیل به بحران شده است و در کنار آن ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی‌های صوتی، بحران آب از دیگر مشکلات شهریست.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۹ شخصیت داخلی و ۶۹ مهمان خارجی دارای حفاظت به مشهد آمده اند، گفت: برای بعضی از شهرستان‌ها حتی یکی از این رفت و آمدها سخت و سنگین است.
معاون استاندار با اشاره به نگاه معاندین نظام به مشهد، گفت: مشهد از منظر دکترین آنها با سه واژه تعریف می‌شود یعنی مشهد برای آنها هدفی حتمی، فوری و مستمر است که این امر بسیار قابل توجه است.
حسینی خاطرنشان کرد: باید مشهد را یک استان‌شهر دید و برای همین در قدم اول فرماندار از سطح عادی به معاون استاندار ارتقا یافته است و به صورت فرمانداری ویژه در آمده است.
وی خاطرنشان کرد: مشهد و حواشی آن ظرفیت دو تا سه شهرستان جدید را دارد که بتواند بهتر ساماندهی شوندو برای همین ارتقاء ساختار را پیگیری می‌کنیم اما در وضعیت کنونی باید تلاش خود را مضاعف کنیم.
معاون استاندار تصریح کرد: باید با همه محرومیت بر ایجاد سرمایه و سلامت اجتماعی تمرکز کنیم و بتوانیم آن را تولید کنیم.
گزارش از: نخست نیوز