«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

معاون استاندار خراسان‌رضوی: "ستاد جذب زائر خارجی" کار خود را با کشورهای عراق، هند و ترکیه آغاز می‌کند

align=bottom

معاون استاندار خراسان‌رضوی گفت: ستاد جذب زائر خارجی کار خود را با کشورهای عراق، هند، آذربایجان، پاکستان و ترکیه آغاز می‌کند. محمد‌حسن واحدی اظهار داشت: تا پایان سال زمینه تفاهم نامه‌های اجرایی جذب زائر خارجی از کشورهای یاد شده با اولویت قرار دادن حیدرآباد هندوستان در برنامه قرار خواهد گرفت و نمایندگی وزارت خارجه در شمال و شرق کشور و میراث فرهنگی با مشارکت بخش خصوصی مامور تحقق اهداف این ستاد خواهند بود....

وی گفت: رویکرد این ستاد به‌میدان آوردن بخش خصوصی است و دولت به‌عنوان حامی بخش خصوصی در توسعه زیارت و گردشگری؛ نقش پشتیبان را عهده‌دار خواهد بود.

معاون استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: بخش خصوصی باید با مطالعه و نگاه کارشناسی به تهیه و تدوین بسته‌های سفر با رویکرد زیارت، سیاحت و سلامت اقدام کنند. در گردشگری سلامت تعداد 12 بیمارستان در مشهد مقدس از کد گردشگری سلامت برخوردار هستند که شروع آن را با استفاده از ظرفیت بیمارستان رضوی در نظر می‌گیریم.

واحدی گفت: پیوست فرهنگی، معرفی و تبلیغ جاذبه‌های گردشگری و دعوت از سرمایه‌گذار خارجی را باید در چشم‌انداز ستاد جذب زائر خارجی ترسیم کنیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد 4 درصدی زائران عراقی نسبت به سال گذشته خبر داد.

گزارش از: خبرگزاری تسنیم از مشهد‌مقدس، به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری خراسان‌رضوی