«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

برگزاری نخستین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال در مشهد

align=bottom

نخستین همایش بین المللی فرآورده‌های حلال با هدف گسترش فرهنگ محصولات حلال در گستره ملی_منطقه‌ای،آذرماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود. این همایش در راستای لزوم گسترش فرهنگ محصولات حلال در گستره ملی، منطقه ای و نظر به انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و روسای دانشگاه های کلان منطقه ۹ کشوری، آذر ماه امسال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود...
شریعت و فرآورده های حلال ، پژوهش، فناوری و فرآورده های حلال و اقتصاد فرآورده های حلال از محورهای اصلی اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال است و علاقمندان تا 31 شهریور می‌توانند چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند. گزارش از: خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد

خبر دیگری در همین زمینه حاکی است:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ ، نخستین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال  ۲۲ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۶ در مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی اظهار داشت: هدف این همایش علمی بررسی مسائل و خلاءهای پژوهشی در حوزه غذا، دارو، فرآورده‌های آرایشی بهداشتی و پوشاک حلال در سه محور شریعت، پژوهش و فناوری و اقتصاد است.

 وی افزود: اهمیت مسئله استفاده از حلال و آثار آن بر زندگی مادی و معنوی مؤمنان و ابعاد فقهی و دینی آن از یک سو و ضرورت بهره گیری از پژوهش ها و فناوری‌های نوین در تولید و نظارت فرآورده‌های حلال از سوی دیگر از اهداف برگزاری این همایش بین المللی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: توسعه صادرات و واردات محصولات متعدد با برچسب حلال در حوزه تجارت بین‌الملل و اقتصاد و همچنین سرمایه قابل توجه در گردش در این حوزه در سطح بین‌المللی از دیگر اهداف این همایش است.

حسینی افزود: براساس مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذای استان خراسان رضوی، برگزاری همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال در راستای رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام (2017) در دستور کار قرار  گرفته است.

محققان علاقه مند می‌توانند با مراجعه به وب سایت این همایش از نحوه شرکت در همایش و چگونگی ارسال مقاله آگاه شوند؛ نشانی عبارت از   http://cong-halal-iran2017.mums.ac.ir است.