img

لطفا کمی صبر کنید

با استفاده از یا می توانید بین بخش های مختلف وبسایت جابه جا شوید

وارد شوید

«اندیشکده فرهیخت»

هماورد توسعه روابط خارجی، دیپلماسی عمومی و مطالعات بین المللی مشهد مقدس

ادامه


...... به وبگاه اطلاع رسانی «اندیشکده مطالعات راهبردی فرهیخت» خوش آمدید.... لطفا تا بارگذاری کامل صفخات، کمی صبور باشید.... «اندیشکده فرهیخت»،از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی مشهد مقدس همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار، رویدادها و مقالات و... دعوت به همکاری می نماید

دبیر علمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌ الحسین» و «لقاء الحسین(ع)»: این کنگره بین‌المللی در مشهد در حال برگزاری است

کنگره بین‌المللی «عهد مع‌الحسین(ع)» و «لقاءالحسین(ع)» در مشهد در حال برگزاری است/ انقلاب اسلامی ایران و جریان اربعین؛ دو پدیده عظیم هزاره اخیر. دبیر علمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌الحسین» و «لقاءالحسین(ع)» با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی «عهد مع الحسین(ع)» و سومین کنگره بین‌المللی «لقاءالحسین(ع)» در سال جاری، بیان کرد:...
علاوه بر اینکه این کنگره ها در مشهد در حال برگزاری است، بخشی از کنگره نخست در مسجد مقدس کوفه و کنگره دوم در عتبه مقدسه حسینیه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سعید اصفهانیان عصر امروز در کنفرانس خبری کنگره بین‌المللی «عهد مع‌الحسین(ع)» و «لقاءالحسین(ع)» که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با پدیده‎ای بی‌نظیر به نام اربعین مواجه هستیم، اظهار داشت: اربعین، پدیده‌ای است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مرکز ثقل وحدت در عالم و مبتنی بر جاذبه‌ای عظیم در جهان در حال رشد و نمو است.

وی با بیان اینکه نظیر این پدیده را بشر در تاریخ خود ندیده است، گفت: اربعین را نمی‌توان پدیده‌ای صرفاً شیعی یا اسلامی نامگذاری کرد، اگرچه هسته مرکزی آن با محوریت تشیع و جامعه اسلامی شکل گرفته، اما به لحاظ حضور موحدین از ادیان مختلف و جمعیت کثیری از حداقل 67 کشور، یک پدیده فرامذهبی و فراادیانی تلقی می‌شود.

دبیر علمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌الحسین» و «لقاءالحسین(ع)» افزود: ظرفیت بین‌الادیانی این پدیده، ما را با یک صنع جدید از خدای متعال و ظرفیت بین‌المللی آن، ما را با شاخص‎‌ها و ویژگی‌های جدیدی از شکل‌گیری همچون حرکت میان فرهنگی و حرکت بین‌الادیانی مواجه می‌کند و افق‌های نوینی را به روی کشور، امت اسلامی و فضای بین‌المللی باز می‌کند.

* انقلاب اسلامی ایران و جریان اربعین؛ دو پدیده عظیم هزاره اخیر

اصفهانیان متذکر شد: در تاریخ یک هزارسال گذشته، انقلاب اسلامی ایران و جریان اربعینی دو پدیده عظیم تلقی می‌شوند که هرکدام ویژگی‌ها و شاخص‌های تمدن‌سازی الهی را در درون خود دارد، البته در میانه این دو جریان، بیداری اسلامی نیز جای می‌گیرد.

وی بیان کرد: بر مبنای شاخص‌های معصومین به‌ویژه توقیع ارزشمند امام عصر(عج) به مرحوم شیخ مفید، برای برون‌رفت از دوران غیبت به سوی ظهور 4 گام باید طی شود.

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی «اصحاب‌الحسین(ع)» یادآور شد: اگر معتقدیم، مأموریت ما در انقلاب اسلامی ایران زمینه‌سازی است، پیش از طراحی برای زمینه‌سازی باید نگاه معصوم و قرآن را کشف کنیم، همچنین اگر معتقدیم جریان عظیم اربعینی با این وسعت و شدت در راستای تمدن آینده کارکرد جدی دارد، باید این جریان را از نگاه توحیدی و الهی تحلیل کنیم نه نگاه شخصی، حزبی، ملی یا قومی.

وی با تأکید بر اینکه گذر از دوران غیبت به سوی ظهور در صورت پیمودن این 4 گام میسر است، گفت: نخستین گام، اجتماع شیعیان و حرکت از فضای فردی تشیع به سمت فضای جمعی است، دوم، محور قرار دادن اطاعت از امامت و شجره امامت توسط همان جریان جمعی، سوم، شکل‌گیری و اجتماع قلوب و چهارم، وفای به عهد نسبت به امام به شمار می‌رود.

اصفهانیان با اشاره به اینکه 4 عنصر مذکور در خلال تاریخ یک هزار ساله گذشته هیچ‌گاه در کنار یکدیگر در جامعه بروز پیدا نکرده است، بیان کرد: این 4 عنصر برای نخستین بار در انقلاب اسلامی ایران تجمیع می‌شود.

وی ادامه داد: 98.2 درصد آرائی که در سال 58 به انقلاب ایران داده می‌شود، یک ظرفیت حداکثری برآمده از این چهار عنصر تلقی می‌‌شود، براین اساس، امام راحل یک حکومتی با جهت و مأموریت تمدنی مهدوی شکل می‌دهد.

دبیرعلمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌الحسین» و «لقاءالحسین(ع)» یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران که برآمده از حرکت جمعی شیعیان و اطاعات‌پذیری آنها از ولی الهی است توسط نور خدای متعال پشتیبانی و به اجتماع قلوب مؤمنین کشیده می‌شود، سپس با طراحی امام راحل یک سیستم وفای به عهد نسبت به امام عصر(عج) در وسعت جامعه ایران سامان پیدا می‌کند.

اصفهانیان با انتقاد از اینکه پس از گذشت نزدیک به 4 دهه از انقلاب اسلامی ایران این ماجرا همچنان دچار التهابات سیاسی گوناگون می‌شود، تشریح کرد: نگاه ما این است که پدیده عظیم اربعینی پدیده‌ای برای عبور از دوران غیبت به سوی ظهور و طراحی خدای متعال در امتداد انقلاب اسلامی ایران تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه جریان اربعینی پیش از آنکه یک جریان سیاسی و پدیده‌ای اجتماعی به شمار رود، جریانی تربیتی و صفاتی تلقی می‌شود، افزود: جامعه جهانی و جامعه ایران امروز از لحاظ فرهنگی رو به افول است، حوزه فرهنگ سال‌هاست دغدغه جدی رهبر انقلاب و دلسوزان کشور به شمار می‌رود.

* جریان اربعین؛ ضامن بقای کشور

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی «اصحاب‌الحسین(ع)» تأکید کرد: وجود جریانی جدید به نام اربعین تا حدی می‌تواند امیدبخش باشد که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ضامن بقای کشور تلقی شود، ما در کنگره‌های بین‌المللی «عهد مع الحسین(ع)» و «لقاءالحسین(ع)» از این زاویه معرفتی به پدیده اربعین نگاه می‌کنیم.

وی یادآور شد: این دو کنگره برای چندمین سال متوالی است که در سرزمین عراق با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای ایران، عراق، بحرین، لبنان، سوریه، پاکستان و ظرفیت‌های حقیقی از برخی کشورهای دیگر شکل گرفته است.

اصفهانیان با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی «عهد مع الحسین(ع)» و سومین کنگره بین‌المللی «لقاءالحسین(ع)» در سال جاری، گفت: کنگره نخست در مسجد مقدس کوفه و کنگره دوم در عتبه مقدسه حسینیه برگزار می‌شود، ظرفیت‌های علمی تجمیع شده در سال‌های گذشته و کمیسیون‌های 10‎گانه ما در سال‌های قبل، امسال هدف واحدی را در این پدیده عظیم رصد و مطالعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقصدشناسی محور مطالعاتی جامعه نخبگانی ما در کنگره‌های امسال به شمار می‌رود، بیان کرد: مقصدشناسی جریان عظیم اربعین برای جامعه بشری و شناخت ابزارهایی که دستیابی به این هدف متعالی را تسهیل می‌کند، از پرسش‌های اساسی ما محسوب می‌شود.

دبیرعلمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌الحسین» و «لقاءالحسین(ع)»  با اشاره به اینکه طی سال گذشته در مجموع بیش از 23 مقاله علمی پژوهشی و حدود 25 سخنرانی علمی ارائه شد، یادآور شد: کنگره ما در فضای اربعینی با مقدماتی همراه بوده، یکی از نقاط عطف مقدماتی همایش ملی «از غدیر تا اربعین» است که در شهریورماه و در فاصله عید قربان تا غدیر در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های مقدماتی این جریان، برگزاری سلسله نشست‌ها و جلسات اندیشه‌ورزی و تخصصی است که از 27 رجب تا انتهای شعبان درحال برگزاری است، همچنین بیش از 30 نشست علمی و جلسه اندیشه‌ورزی و تخصصی در 4 کشور و 9 شهر نیز در حال اجرا است.

اصفهانیان با بیان اینکه این جلسات علاوه بر مشهد در تهران، قم، کرج و یزد و در خارج از کشور در بیروت کویت، نجف و در بغداد برگزار شده، متذکر شد: این جلسات، آغازی برای همایش ملی اربعین در شهریورماه و سپس کنگره بین‌المللی در عراق است.

وی افزود: در کنار این فضای علمی که در متن پدیده اربعین توسط جامعه نخبگانی درحال رصد است، جریانی حسی و هنری هم در حال پیگیری است و طبق روال سال گذشته امسال نیز نتایج شعر، ادب، هنر و نقاشی را ارائه می‌کنیم.

* تجلی مقصدشناسی جریان اربعین به صورت نمایشگاهی

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی «اصحاب‌الحسین(ع)» با بیان اینکه ظرفیت تجسمی و نمایشگاهی ما که مقصدشناسی جریان اربعین را مطالعه می‌کند، تا ایام اربعین چند بروز جدی دارد، گفت: نخستین ظرفیت نمایشگاهی ثابت و نمایشی پرتابل را در ایام ماه رمضان در روز قدس از چهار مسیر در تهران داریم.

وی ادامه داد: دومین و سومین نمایشگاه به ترتیب در همایش ملی اربعین در مشهد و هفته دفاع مقدس در تهران و چهارمین نمایشگاه که مقصد شناسی را به طور ملموس نشان می‌دهد، همزمان با برگزاری کنگره در شهرهای مقدس کوفه و نجف برگزار می‌شود.

دبیرعلمی همایش‌های بین‌المللی «عهد مع‌الحسین» و «لقاءالحسین(ع)» همچنین افزود: حرکت از فضای کنونی و انقلابی به سوی جریان اربعینی، ورود به فضای نابودی صهیونیزم براساس قرآن، فضای آخرالزمان و در انتها ورود به فضای ظهور در این نمایشگاه ترسیم می‌شود.

وی یادآور شد: ترسیم این مسیر آینده‌پژوهانه در حوزه هنر به این منظور است تا جایگاه و نقش انقلاب اسلامی و اربعین را در این نقشه کلان مشاهده شده، برمبنای آن برای عبور از وضعیت موجود به سمت نقطه مطلوب برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.

اصفهانیان متذکر شد: در این راستا، در سال گذشته نمایشگاهی با مساحت بیش از یک هزار و 500 مترمربع در پارک لاله برگزار شد و بیش از 100 سانس نمایشی برای مخاطبین اجرا کردیم.

گزارش تصویری


وبگاه اطلاع رسانی رویداد مشهد 2017

درباره ما

هوالمدبر
«اندیشکده مطالعات راهبردی فرهیخت» برآن است تا پس از هفت سال فعالیت مستمر در فضای رسانه با عنوان «بنیاد توسعه‌ی روابط خارجی مشهد مقدس – بنیاد توس»، همزمان با آغاز رویداد عظیم و پربرکت «مشهد 2017»، برون تاب جد و جهد خویش را از سطح گردآوری ایده‌های ناب، ایجاد بانک اطلاعاتی مناسبات بین‌المللی و انعکاس و بازتاب رویدادها، به رسالت خطیر «انجام مطالعات راهبردی و آینده پژوه» ارتقا داده و به عنوان بخش خصوصی فعال و ارزشی، تمامی مساعی خود را در راستای تعالی روزافزون دیپلماسی شهری و تعاملات بین استانی و ایالتی به کار گرفته و به هر شکل ممکن، بر شتاب نهضت بلندمرتبگی بین‌المللی شهر بهشت و استان منسوب به مولای تسلیم و رضا، سلطان سریر ارتضا، حضرت امام علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء بیفزاید.

سالی که شهر امام رئوف به دنبال اعلام رسمی و جهانی «سازمان فرهنگی آموزشی آیسیسکو» وابسته به «سازمان کنفرانس اسلامی»، به عنوان «پایتخت فرهنگی جهان اسلام» معرفی شده و قرار است این کلان‌شهر معظم، علاوه بر میزبانی شخصیت‌های برجسته‌ی فرهنگی و بین‌المللی و مشاهیر جهان اسلام و... ، شاهد برپایی آیین‌های خاص و مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع و متعدد و با شکوه فراوان باشد و برماست تا با فعال‌سازی همه‌ی توانمندی‌ها و بسیج عِده و عُدّه، بویژه استفاده از ظرفیت‌های خاموش و مغفول خاصه در عرصه‌ی «اقتصاد زیارت»، صحت تئوری «اقتصاد مقاوم، درون‌زا و برون‌نگر» را به نظاره بنشینیم.

بنیادی که زایش خود را مدیون تلاش همکاران فرزانه و خدومی است که از خرداد 1388 به بعد، ابتدا مبدع عنوان «اداره‌ی روابط خارجی» و فعال‌ساز این حوزه در ارگان مدیریت شهری شدند و همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا علیه السلام و تاریخ بهجت آفرین 8/8/88، تارنمای «بنیاد توس» را در فضای رسانه و خارج از تکالیف اداری تأسیس و راه‌اندازی نمودند تا یکی از مداخل تجمیع و هدایت ایده‌ها به بانک اطلاعاتی بنیاد باشد؛ هرچند، فقط 13 ماه فرصت و توفیق خدمت در این نهاد عمومی میسورشان شد، اما همچنان بر عهد و پیمان خود با امام مهربانی‌ها پایدار مانده و فانوس تنها تارنمای فعال در این حوزه را روشن نگاه داشتند تا مزد صبوری 86 ماهه‌ی آنان، بلوغ و نبوغ مشکاتی پرفروغ و شجره‌ای طیبه و پرمخاطب در سپهر انوار و الطاف رضوی گردد.

وبگاهی که طی دو هزار و 850 روز، با درج قریب به سه هزار پست در موضوعات مختلف اما همگی مرتبط با حوزه‌ی بین‌الملل مشهد مقدس، دانشنامه‌ای از نگره‌هایی بکر، مفکوره‌هایی ارزشمند و اطلاعاتی موثق از دیپلماسی شهری و استانی و مستندات متنی و تصویری برنامه‌های بین‌المللی بزرگترین کلان شهر مذهبی جهان را در گنجینه‌ی خود ذخیره و یکپارچه نموده تا بخش قابل عرضه‌ی آن، به سهولت و سرعت، در دسترس همه‌ی علاقه‌مندان و دلسوزان توسعه یافتگی روزافزون این زیستگاه قدس شهری و قبله‌ی آمال شیعیان جهان قرار گیرد. وبگاهی که تاکنون به فضل الهی، در مجموع بیش از چهار و نیم میلیون بازدید کننده داشته، ماهانه قریب به 53 هزار نفر به آن رجوع نموده و بیشترین بازدید از آن، به ششم بهمن ماه 1394 و با ثبت رکورد 13 هزار بازدید در یک روز بر می‌گردد.

و اما رویش «اندیشکده مطالعات راهبردی فرهیخت» را در حقیقت باید مرهون رویداد خوش یُمن و همایون «مشهد 2017» دانست که باعث ارتقای نگاه دست‌اندرکاران این بنیاد به ضرورت و اهمیت درک جایگاه رفیع و منیع «مطالعات راهبردی و پژوهش‌های بنیادین» به عنوان پیش‌نیازها و الزامات توسعه یافتگی روزافزون «تعاملات خارجی» این کلان‌شهر معظم در عرصات مختلف با دنیای پیرامون بویژه «جهان اسلام» و در رأس آن، کشورهای منطقه خاصه همسایگان شرقی شد؛ مگر نه این که به فرمایش مولای متقیان، امیرمؤمنان، امام علی علیه السلام: «لاَ سُنَّةَ أَفضَلُ مِنَ التَّحَقِیق»، «هیچ راه و آیینی، برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست!»

بنابراین می‌توان گفت: «اندیشکده‌ی فرهیخت»، هرچند علی‌الظاهر تشکلی است نوپا و نوبنیاد که به طور رسمی همزمان با آغاز سال جدید میلادی، فاز اول آن در قالب تارنمایی دانش‌بنیان، پژوهش‌محور، مردم نهاد و غیر انتفاعی، باز فعالیت خواهد کرد، اما به اعتنای تفضلات امام مشفق، به اعتبار بیش از هفت سال تلاش موسع «بنیاد توسی‌ها» در سرتاسر این گیتی پهناور و به پشتوانه‌ی برخورداری از یک بانک اطلاعاتی و دیجیتالی وثیق و دقیق و گردآوری چندین ترابایت داده، بنا دارد تا به فضل الهی در فاز دوم، گستره‌ی فعالیت‌های خود را علاوه بر فضای مجازی، به منظومه‌ی علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور کشانیده و اسباب مشارکت حداکثری همه‌ی خادمان نخبه و بین‌المللی امام رضا علیه السلام را در فضای فیزیکی بیش از پیش فراهم نماید.

دانشنامه‌ای تخصصی و سامانه‌ای اطلاعاتی در حوزه‌ی ارتباطات خارجی که - به مرحمت انجام چهار عمل اصلی مصطلح در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات بر روی آنان (یعنی تجمیع و پایش، یکپارچه‌سازی و آمایش، تجزیه و پالایش و در نهایت استخراج و پردازش) - اکنون دیگر دیتای خام به شمار نیامده، بلکه اطلاعات مفید و گرانسنگی هستند که از همان ابتدا، با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه صدا و هرچه فیلم» از اهم ایده‌ها و تحلیل‌‌ها، رویدادها و اخبار و مقالات و مستندات مرتبط با فضای بین‌المللی مشهد مقدس، به نحو شایسته و بایسته گردآوری شده و در حال حاضر فقط بخش رویدادی آن، در بستر وب و در دسترس پژوهشگران و محققان جهان اسلام قرار دارد.

خرسندیم در آستانه‌ی حلول سال جدید میلادی، همچنین در آغازین روزهای شکل‌گیری مهمترین رویداد خارجی یکصدساله‌ی اخیر این کلان‌شهر مذهبی یعنی رویداد فرخنده‌ی «مشهد 2017»، بستر مناسبی فراهم شده تا به مدد مفاخر حوزه‌ی ایده و اندیشه، فرهیختگان اندیشه‌مند و پژوهشگران نخبه، اعاظم اساتید دانشگاه و افاضل فضلای حوزه، مهتران دانشجو و اکابر طلاب دلسوزی که طی این سال‌های نسبتاً طولانی از ملیت‌های مختلف مسلمان و از سراسر این گیتی پهناور، به عضویت افتخاری این «بنیاد» و اکنون این «اندیشکده‌ی مطالعات راهبردی» درآمده‌اند، گامی دیگر در راستای تسریع و تسهیل توسعه‌ی همه جانبه‌ی بزرگ شهر «مشهد مقدس» خاصه در بستر پیشروترین صنعت، اشتغال‌زاترین صناعت و مولدترین کسب و کار یعنی «اقتصاد گردشگری و صنایع وابسته» و عبارت متناسب با شهر مذهبی مشهد مقدس «مقوله‌ی زائر و زیارت» برداریم.

ناگفته نماند در کنار هموارسازی هرچه بیشتر مسیر توسعه یافتگی شهر و شهروندان و مجاوران و زائران آستان ملک پاسبان رضوی، همچنان بر رسالت شناسایی، معرفی و تجلیل از فعالان فرهیخته و نخبه‌ی توسعه دیپلماسی شهر و استانی – که از آنان به عنوان «خادمان نمونه‌ی بین‌المللی رضوی» یاد می‌کنیم – تلاش خواهیم کرد؛ شیفتگانی از ملیت‌های مختلف خاصه فارسی زبانان مقیم در خارج از کشور که می‌خواهند به هر شکل ممکن و حتی از راه دور، میزان ارادت خالصانه و سرسپردگی خود را به ساحت قدسی آن امام همام به اثبات رسانده و به صورت مجازی، «خادم افتخاری و بین‌المللی» شهر حضرتش باشند و در این میدان «سابقوا فی‌الخیرات»، «عمل صالحی» را به عقبه‌ی «باقیات الصالحات» خویش پیوند زنند.

بنابراین هر دلداده‌ای به فراخور میزان توانمندی‌ها، مهارت‌ها و امکانات مادی و معنوی خود از هر نقطه‌ی این کره‌ی خاکی می‌تواند با عضویت در حلقه‌ی خادمان قبله ی هشتم، در «نهضت تعالی بین‌المللی شهر رضوی» سهیم باشد؛ با ایده آفرینی‌های دانش‌بنیان و آینده‌پژوه، خلاقانه و منعطف، فراگیر و مشارکت‌بخش، فناوریک و کرامت‌بخش برای شکوفایی همه جانبه‌ی شهر بهشت و از همه مهمتر «تکریم زائران خارجی» بویژه آنانی که این زیارت، «حج فقرایی» آنان است و یا علاوه بر زیارت، چشم به شفای آن امام همام دارند و در جرگه‌ی «گردشگر سلامت» وارد این کلان شهر مصفا می‌شوند.

مضافاً این که تلاش حداکثری برای ترفیع شاخص‌های توسعه یافتگی هر چه بیشتر «مشهد مقدس» به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی و بزرگترین کلان شهر مذهبی جهان از منظر مناسبات بین‌المللی در همه‌ی زمینه‌ها بویژه دینی و تمدنی، فرهنگی و هنری، علمی و پژوهشی، آموزشی و تاریخی، اقتصادی و تولیدی، صنعتی و گردشگری، زیست محیطی و اجتماعی و...، ره توشه‌ای است که هر فعال روابط خارجی با هر میزان سواد رسانه‌ای و آشنایی با زبان‌های خارجی می‌تواند در این آوردگاه شیدائیان رضوی، گام بردارد و به این جرگه‌ بپیوندد؛ با این فرق که یکی با قلمش، دیگری با هنرش؛ یکی با علمش و آن یکی با قدمش؛ یکی با اعتبارش و دیگری با حمایت کلامی و معنوی‌اش!

امید که از رهگذر استفاده‌ی طلایی از فرصت ذی قیمت رویداد «مشهد 2017»، نه تنها شاهد رشد سریع انتشار معارف غنی رضوی و زیبایی‌های کلام اهل بیت عصمت و طهارت (سلام الله علیهم اجمعین) با زبان هنر و به احسن وجه در بستر فناوری‌های نوین به مخاطبان نیکو خصال و نیک سرشت باشیم، بلکه موجبات رشد یافتگی حداکثری مناسبات بین‌المللی این کلان‌شهر مذهبی فراهم گردیده، ارتقای معیشت جسمانی و تمشیت روحانی زائران و مجاوران این بارگاه ملکوتی، ارمغان این جد و جهدها باشد.

در این راه، مشتاقانه منتظر مساعدت و همراهی‌تان هستیم و از ایده آفرینی‌های بکر و مبدعانه، پیشنهادات و انتقادات راهگشا و ارسال مستندات متنی و تصویری‌تان استقبال می‌کنیم. کم و کاستی‌های ما را به بزرگواری خویش بخشیده و دستان گرمتان را به صمیمیت می‌فشاریم تا این برگ سبز، مورد قبول اهل نظر افتد و این خرد جمعی، بر فتوحات رحمانی و نفحات ربانی این کیان سرافزار در ظل عنایات آخرین حجت برحق خداوند، مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و در سایه سار راهبری‌های داهیانه‌ی رهبر حکیم و لبیب انقلاب، مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» بیفزاید. ان شاءالله الرحمان


عبدالرضا زرگری
17 اردیبهشت ماه 1396

zargary@gmail.com
سامانه‌ی اطلاع رسانی پیام کوتاه
3000787878

ارتباط با ما

اطلاعات تماس

آمار سایت

  • بازدید کل:
  • بازدید امروز:
  • بازدید دیروز:
  • بازدید ماه قبل:
  • بازدید این ماه:
  • تعداد مطالب:قدرت گرفته از میهن بلاگ طراح قالب: نقاش