«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد خراسان رضوی: مشهد آماده میزبانی رقابت‌های جهانی و آسیایی بولینگ و بیلیارد است‌

align=bottom

علیرضا دوانلو  گفت: در صورت تامین اسپانسر، مشهد آماده میزبانی رقابت‌های جهانی و آسیایی بولینگ و بیلیارد است. وی اظهار داشت: هیئت بیلیارد و بولینگ خراسان رضوی مشکلات متعددی در سطح استان و مشهد داشت و شورای شهر مشهد باشگاه‌های فعال در این رشته را تجاری تلقی می‌کرد و این اقدام سبب تعطیلی و یا زیرزمینی شدن باشگاه‌ها می‌شد که این معضل منجر به آن شد که از نظارت‌ها به دور و از کورس رقابت‌ها غافل باشیم....
وی افزود: متاسفانه این مشکل مثل یک غده سرطانی است و با پیگیری‌هایی که با شورای شهر در اواخر سال 95 داشتیم ابلاغیه جدیدی در اوایل سال 96 صادر شد و قرار شد که از حالت تجاری خارج شود و تجاری موقت هم دیگر داده نشود.

رئیس هیئت بیلیارد و بولینگ خراسان‌رضوی با بیان اینکه در این دو ورزش تعداد 40 باشگاه رسمی و 80 باشگاه غیررسمی در مشهد داریم، خاطرنشان کرد: در بحث استانی هنوز آمار دقیقی در دسترس نیست، زیرا هیئتی تحویل گرفته شد که حسابش صفر بود و بدهی زیادی هم داشت و دفتر شهرستانی هم نداشت و اکنون دفتر هیئت استانی در بولوار شهید کلاهدوز مشهد فعال شده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه آمار مشخصی از ورزشکاران و مربیان این دو رشته وجود ندارد و این هیئت مدت‌های زیادی به‌صورت سرپرستی اداره می‌شد و اکنون در حال به‌روز رسانی آمارها هستیم و تا دو هفته آینده نتایج آن مشخص می‌شود.

دوانلو اظهار داشت: در روزهای اخیر با همکاری شورای شهر مشهد و پیگیری‌های رئیس و اعضای هیئت بیلیارد و بولینگ خراسان رضوی مشکلات موجود در بحث باشگاه‌های فعال در این دو رشته در مشهد برطرف شد.

وی افزود: تقویم ورزشی سالانه مجمع بیلیارد و بولینگ چیده شده و مسابقات شهری، استانی و ملی را برگزار می‌کنیم که برگزاری مسابقات شهری و استانی در اختیار خودمان است، اما میزبانی مسابقات ملی با همکاری مسئولان کشوری خواهد بود.

رئیس هیئت بیلیارد و بولینگ خراسان رضوی در رابطه با مهمترین برنامه‌های این هیئت ورزشی در سال 96، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس مربیگری درجه 3، برگزاری کلاس داوری سطح 1، فعال شدن لیگ باشگاه‌های استانی و شهرستانی و برگزاری مسابقات زیر 16 و زیر 21 سال در هر دو رشته مهمترین برنامه‌های سال 96 این هیئت خواهد بود.

دوانلو با بیان اینکه خراسان رضوی آمادگی میزبانی رقابت‌های بین‌المللی در دو سطح آسیایی و جهانی را دارد، تصریح کرد: در سال 91 درخواست این میزبانی داده شد اما مسابقات در جزیره کیش برگزار شد، اما برای مشهد همچنان پیگیر دریافت این میزبانی هستیم که البته برای رسیدن به آن نیازمند یک اسپانسر مالی خوب و پوشش مطلوب رسانه‌ای هستیم.

وی تاکید کرد: در سطح شهر مشهد 70 مربی سطح 1 و 10 داور درجه 1 و 10 داور درجه ملی در رشته بیلیارد و 20 مربی سطح 1  در رشته بولینگ داریم، اما داور درجه 1 در رشته بیلیارد بولینگ نداریم و می‌خواهیم که داور این رشته ورزشی را هم در استان فعال کنیم و از دیگر برنامه‌ها هم می‌توان به صدور کارت‌های شناسایی و بیمه‌ای ورزشکاران، مربیان و داوران فعال در این دو رشته اشاره کرد.
تسنیم در مشهد مقدس