«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد بیان کرد: تاکید بر ارتباطات دوجانبه مهمترین دستور کار اجلاس شهرداران جهان اسلام

align=bottom
نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام به مناسبت انتخاب مشهدالرضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 در روزهای پنجم، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در مشهد مقدس برگزار خواهد شد. رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد گفت: ایجاد ارتباطات دوجانبه از جمله مهمترین مباحث قابل طرح در اجلاس شهرداران جهان اسلام خواهد بود....
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین کشیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: مسایلی چون معماری اسلامی، اقتصاد اسلامی و ایجاد ارتباطات دوجانبه شهرهای اسلامی از مهمترین مسایلی است که در نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد مطرح و مورد بحث و بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه این اجلاس می‌تواند تا حد قابل توجهی خلاء ارتباطی بین شهرداران و شهرهای جغرافیای جهان اسلام را پر کند، عنوان کرد: مدیران شهری در حاشیه برگزاری این اجلاس، با ظرفیت‌های مذهبی، توریستی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی یکدیگر آشنا می‌شوند و قراردادهای مشترک خواهرخواندگی منعقد می‌کنند. 
رییس کمیته بین‌الملل نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام افزود: یکی دیگر از دستاوردهای اجلاس گفتگو در خصوص تبادل گردشگر است. شهرهای جهان اسلام در حاشیه برگزاری این اجلاس می‌توانند ضمن شناسایی ظرفیت‌های سایر کشورها، به تبادل گردشگر بپردازند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. 
کشیری با تاکید بر اینکه دیپلماسی عمومی به دیپلماسی کلان کشورها کمک می‌کند، افزود: به دنبال این مهم هستیم تا با برگزاری اجلاس، برادری و هم‌افزایی در سطح جهان اسلام را تحکیم و تقویت کنیم.
شایان ذکر است، نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام به مناسبت انتخاب مشهدالرضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 در روزهای پنجم، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
نجمه کیشی