«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه:رئیس‌جمهور تاتارستان به خراسان رضوی سفر می‌کند


رئیس گروه دوستی ایران و روسیه از سفر رئیس‌جمهور تاتارستان به خراسان رضوی با هدف توسعه مبادلات تجاری خبر داد. رمضانعلی سبحانی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سبزوار، با اشاره به سفر رئیس جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه به خراسان رضوی برای افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری، اظهار داشت: رئیس جمهوری تاتارستان 30 فروردین سال جاری در دیداری با استاندار خراسان رضوی برای افزایش این روابط به گفت‌وگو می پردازند...
وی با بیان اینکه برقراری ارتباط با تاتارستان روسیه افزایش حجم مبادلات تجاری و بازرگانی خراسان رضوی را افزایش می دهد، افزود: طی چند سال اخیر در بخش بازرگانی ارتباطات خوبی در زمینه های تامین میوه‌جات، سبزی‌جات، پروتئین و دارو با این کشور برقرار شده است.

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه با اشاره به افزایش مبادلات اقتصادی با روسیه طی یک سال اخیر، بیان کرد: خراسان رضوی به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه صادرات محصولات مختلف می تواند از این فرصت به خوبی استفاده کند.

سبحانی‌فر با بیان اینکه همچنین روابط ایران و روسیه در حوزه گردشگری افزایش یافته است، ادامه داد: در حال حاضر روادید بین گروه های گردشگری این دو کشور حذف شده است.

یادآور می شود رستم مینیخانوف رئیس جمهور جمهوری خود گردان تاتارستان از ایالت های وابسته به فدراسیون روسیه است.