«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

دانشگاه فردوسی مشهد با دو رویداد مهم بین المللی در مشهد 2017


با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، دانشگاه فردوسی مشهد برگزار کننده دو رویداد بزرگ بین المللی در فروردین ماه 1396 می باشد. یکی از این دو برنامه، برپایی همایش بین المللی عدالت و اخلاق است که در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فرذدوسی مشهد برگزار می شود. این همایش بین المللی با حضور میهمانان داخلی و خارجی از کشورهای...
... امریکا، آلمان ، کانادا، ترکیه و انگلستان با موضوعات : منابع بنیادین مفاهیم اسلامی عدالت و اخلاق، قرائت‌های کلامی، فقهی و فلسفی از عدالت و پیامدهای اخلاقی آن، نسبت گفتمان اخلاق اسلامی و گفتمان عدالت حقوقی، اخلاق گفتگو و هم‌زیستی عادلانه در تعالیم امام رضا(ع) ، نقش عدالت در تعامل تمدنی اسلام با دیگر تمدن‌ها و مشهدالرضا(ع) خاستگاه وحدت فرهنگی و معنویت اسلامی در تاریخ 26 و 27 فروردین ماه 96 در تالار اجتماعات دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

همچنین منظور تحقق اهداف بلند مشهد ۲۰۱۷، دانشگاه فردوسی مشهد سومین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد را در تاریخ ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه  ۱۳۹۶ برگزار می نماید.

این جشنواره در چهار بخش اصلی همایش علمی – بین المللی، کارگاه و جشنواره غذای ملل، نمایشگاه فرهنگ ملل و مسابقات به مدت سه روز با حضور دانشجویان بین المللی از ۲۱ کشور جهان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

سایت همایش بین المللی عدالت و اخلاق
http://icjeca.um.ac.ir/index.php

سایت سومین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد، http://icfum.com/fa،  ارسال کننده: عبدی زاده