«اندیشکده فرهیخت» از کلیه ی علاقه مندان به فعالیت در عرصه ی مناسبات بین المللی پایتخت معنوی کشور همچنین تولید مقالات علمی و پژوهش های روابط خارجی مرتبط با دیپلماسی شهری و نیز درج اخبار و رویدادهای این حوزه، دعوت به همکاری می نماید

30 فروردین 96، برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی هنرمندان جهان اسلام در مشهد


رئیس بسیج هنرمندان استان خراسان رضوی از برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی هنرمندان جهان اسلام در مشهد خبر داد. به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، سرهنگ جواد کمالی عنوان کرد: رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام مهم‌ترین رویداد کشور در سال 95 بود و باید در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها تلاش مضاعفی در معرفی شهر و استان امام رضا (ع) داشته باشیم....
وی افزود: بسیج هنرمندان خراسان رضوی در حوزه هنری این رویداد همکاری دارد و در این رابطه طی جلسه‌ای که با استاندار خراسان رضوی داشتیم و موافقت‌های لازم را گرفتیم.
رئیس بسیج هنرمندان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بناشده در جهت وفاق هنرمندان جهان اسلام تلاش مضاعفی داشته باشیم و در این راستا اجلاس بین‌المللی هنرمندان جهان اسلام در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار می‌شود كه زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
کمالی با اشاره به جایگاه بسیج هنرمندان خراسان رضوی در سطح کشور، گفت: خراسان رضوی به‌عنوان یکی از سه استان برتر کشور معرفی‌شده است و جامعه هدف هر استان 15 هزار نفر است، اما جامعه هدف در این استان 20 هزار نفر است.
 وی تصریح کرد: این مجموعه در راستای تحقق شعار سال در عرصه هنر برنامه‌هایی با همکاری آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان رضوی نمایشگاه مهر درخشان را در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی دایر کرده‌ایم تا درآمدزایی برای هنرمندان از هنر خودشان ایجاد شود.
کمالی خاطرنشان کرد: همایش بزرگ استانی هنرمندان بسیجی در روز 30 فروردین‌ماه در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) بوستان ملت مشهد با حضور رئیس بسیج هنرمندان کشور و دیگر مقامات و مسئولان کشوری، استانی و شهری برگزار می‌شود.