«تریبون آزاد فرهیخت» وبگاه اطلاع رسانی

درج و بازتاب شفاف و صریح «مردم نگاره های رویکرد بین الملل مشهد»، هنر ماست

logo

تریبون آزاد فرهیخت

درگاه بازتاب شفاف مردم نگاره ها

زیر نظر اندیشکده بین المللی فرهیخت
11 سال امیدوارانه و بی وقفه در مسیر توسعه روابط خارجی مشهد تلاش کرده‌ایم.

آیا می دانستید که بر خلاف تصور همگانی،

این دیپلماسی دانشگاهی است

که با 849 رویداد و تعامل، برترین دیپلماسی کلان شهر مشهد در چند سال اخیر به شمار می رود؟

در رتبه های بعدی، دیپلماسی زیارت با 820 و دیپلماسی اقتصادی با 747 رویداد و تعامل قرار دارند!

شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش تسلیت باد

معرفی ویدئوی در حال پخش: گشایش رسمی هتل بزرگ آرمان مشهد

فیلم فرهیخت

گنجینه ای از 244 ویدئو با 62,158 مرتبه بازدید

دیپلماسی  چوب حراج به آبروی زوار عراقی و آفرین به وزیر کشور که قول داد برخورد قاطع بکنه!

سلام، خیلی ناراحت شدم زمانی که اولین بار در سایت خبر آنلاین دیدم شخصی به نام آقای رضا دانشمندی که اتفاقا مشهدی هم هست، تحلیل بسیار غلطی رو نوشته بر خبر افزایش نود درصدی سفر زائرین عراقی به مشهد و به مسوولان هشدار داده که چون اغلب این زوار مجردند و از طرف دیگه پنج هزار خانه زائر غیر ثبتی هم در مشهد داریم و ارزش ریال هم در برابر دلار کاهش یافته، پس باید نتیجه بگیریم که خیلی هاشون برای زیارت نمیان بلکه برای ازدواج موقت با دختران ایرانی هست که به مشهد میان و فلان و بهمان! ...

امان از بی تقوایی و نترسیدن از اتهام زنی و حتی گمانه زنی! کاش کسی بود که از ایشون بپرسه شما بر اساس چه تحقیقات مستند و علمی و اثبات شده ای همچین حرفی زدی؟! چرا به زوار خارجی امام رئوف برچسب خطاکار می زنی؟ بر فرض که درصد بسیار کمی هم بینشون خطاکار باشه، باید یک رفتار ناهنجار پنهانی رو جار بزنیم؟ این مثلا نهی از منکره یا اشاعه یک شبهه که چه بسا از مبنا غلط هم باشه؟

بعدشم، یه ضرب المثلی هست که میگه همیشه اول یه سوزن به خودت بزن بعد یه جوالدوز به دیگری! من از این آقای نویسنده می پرسم که مگه همیشه ملیت های دیگه به کشور ما میان؟، مگه ما ایرانیها بویژه جوونهامون و بویژه مجردهاموت خیلی خیلی به سفرهای تفریحی و سیاحتی به ترکیه و دبی و مالزی و... و سفرهای زیارتی به عتبات عالیات نمیرن و فقط عراقی ها میرن؟

مگه بیست میلیون زائر اربعین حسینی از ملیت های مختلف از جمله دو میلیون ایرانی، اکثرشون جوان نیستند؟ مگه اکثر جوانان مجرد نیستند؟ مگه احتمال نداره درصد بسیار اندکی از این جمعیت بسیار، به دنبال ازدواج موقت با دختران عراقی باشند؟ خوب؟ از طرفی دیگه، مگه نه این که در هر شهر زائر پذیر، هم میلیونی زائر میاد و هم درصد اندکی دزد؟ حالا با این دو سه مثال، درسته که بیاییم یک جمعیت میلیونی زائر رو به خاطر چهار تا دزد که بین آدمهای خوب خودشون رو جا زدند، بیاییم و به همشون برچسب دزد بزنیم؟

اصلا کدوم کشور و ملت حتی لائیکش میاد این بحث های اجتماعی اثبات نشده رو رسانه ای میکنه تا چه برسه به مسلمون هاش؟ مسلمون، شعائر رو داد میزنه و علنی میکنه نه شبهات رو! برفرض که حرف راستی هم باشه، مگه هر حرف راستی رو هم باید تو رسانه زد؟ چرا از اشتباهات گذشته درس نمیگیریم؟ مگه ندیدید یه مشت .... به خاطر آتش زدن سفارت عربستان در تهران، امکان زیارت هزاران زائر عربستانی رو از مشهدالرضا سلب کردند و هتل داران مشهدی رو به خاک سیاه نشوندند، همین بس نبود؟ حالا نوبت زوار عراقی شده؟

آفرین به وزیر کشور که قول داد با عاملان انتشار این وهمیات برخورد قاطع بکنه! واقعامتاسفم برای کسانی که برای دنیای دیگران، خودشون رو جهنمی می کنند.

اگه فقط یک زائر جوان و مجرد عراقی با خوندن و دیدن این اخبار و کلیپ ها از آمدن به مشهد و زیارت حرم امام رضا علیه السلام دلش بشکنه و پشیمون بشه، گناهش بخدا به گردن کسانی است که به قول زیارت عاشورا، شایعت و بایعت و تابعت ... خودش می دونه و حسابرسی روز قیامت و صاحب حقیقی این شهر یعنی خود حضرت رضا علیه السلام. والسلام

سه شنبه 6 شهریور 1397
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic